Makedonie


Historie a současnost. Minulost a přítomnost. Starodávná města a malebné vesnice. Pravoslavné kláštery a mešity. Památky UNESCO. Národní parky a přírodní rezervace. Hory a jezera. Milí Makedonci a magické Makedonky. Zvučná makedonština. Krása a noblesa v jednom, od severu na jih, od východu na západ.

To nejlepší z Makedonie


Speciální okruh sestavený z toho nejzajímavějšího a nejhezčího v tomto maličkém balkánském státu, jakým Makedonie jednoznačně je. Krásná místa světového formátu a téměř bez lidí. Ať už máte rádi přírodu či památky, budete okouzleni. K tomu všemu milí, srdeční, laskaví a vstřícní lidé. Zažijte nezažité, poznejte ještě nepoznané a udělejte si tak vlastní názor.

Zobrazit

Pravoslavné Vánoce


Když balkánská země, tak i prožití těchto pohádkově laděných svátečních dní včetně poznání tamějších tradic. A to se vším všudy. Zažijte i Vy dva Štědré večery během jednoho roku. Kromě těch svátků našich, které už známe, ochutnáme originálně ty jejich. Ve většině zemí s pravoslavnou vírou jsou Vánoce posunuty o 13 dní a připadají tak na 6. a 7. ledna, což je dáno juliánským kalendářem, na rozdíl od našeho kalendáře gregoriánského.

Zobrazit