Krása Táborska & Českokrumlovska

Skalní město Choustník


Nedaleko Tábora se nachází zřícenina hradu Choustník pocházející ze 13. století. A u této zříceniny si projdeme pozůstatky Skalního města. Jedná se opravdu o město? Nebo „jen“ o výtvor přírody? Odpověď nechám na Vás, respektuji Váš názor.

Tábor


Jan Žižka z Trocnova se stal vojevůdcem husitů, žádnou z bitev neprohrál. Husité byli stoupenci učení mistra Jana Husa, který působil jako profesor na Karlově univerzitě a později, po vysvěcení na kněze, kázal v Betlémské kapli v Praze. Snažil se o reformu církve a svým vystupováním získával větší a větší oblibu mezi lidmi. Církev jej vnímala jako nebezpečného. Pod královským slibem ochrany měl v Kostnici (dnešní Německo) obhájit své učení, ale byl upálen. Husité vybudovali opevněné město Tábor a vedli pak husitské války proti církvi.

Středověké podzemí


V centru Tábora se nachází velká zajímavost. Jedná se o rozsáhlý podzemní systém chodeb a komor vybudovaný v tvrdé skále, a to ve třech patrech a s celkovou délkou 14 kilometrů. Opět zaznívá zmínka o budování tohoto velikého prostoru pro úchovu potravin. Bylo tomu opravdu tak?

Kleť - 1084 m.n.m.


Přímo z útulného ubytování v opravdu malebné krajině předhůří Šumavy se vydáme vstříc tomuto kopci. Nenáročnou túrou si užijeme nádhernou přírodu opravdu do sytosti. Na vrcholu se nachází nejstarší kamenná rozhledna v České republice, odkud budeme mít část jižních Čech jako na dlani a za příznivého počasí možná uvidíme i Alpy. Nachází se zde taktéž světově proslavená hvězdárna, které vděčíme za mnohé velké objevy. Je možné i individuální využití lanovky při cestě nahoru či dolů.

Český Krumlov


Vítejte v tomto nádherném středověkém klenotu ležícím na řece Vltava. Zdejší podvečerní či večerní anebo i noční atmosféra má své opravdové velké kouzlo. Projdeme se uličkami a různými zákoutími, taktéž procházka zámkem na skále bude mít určité neopakovatelné grády. Máme opravdu nádherná starobylá města, která jsou pod patronací UNESCO a Český Krumlov na tento seznam právem patří.

Kamenný kruh


Seskupování kamenů do kruhu se využívalo od pravěku a jedná se o megalitickou stavbu. Již tehdejší lidé věděli o schopnostech přírodních krystalů a znali účinky živé i neživé přírody na lidský organismus. Její kombinaci dovedli účinně využít pro svůj život, a to díky různě vypadajícím kamenným stavbám na přesně daných místech. Velké znalosti měli západoevropští Druidové, kteří byli zřejmě pokračovateli legendární atlantské civilizace a předchůdci keltské kultury.

Druidové


Tajemní mágové a uctívaní kněží nejvyššího postavení s mnoha výsadami. Výborní znalci lidského těla, přírody, Země i vesmíru. Stávali po boku krále a pronášeli proslov dokonce dříve než on. Studovali po celý svůj život a jejich vědomosti, umění a učení se předávalo převážně ústně. Ať už kvůli ochraně před zneužitím, tak i jako možnosti pro případné změny během vývoje těchto nauk. Dožívali se abnormálně vyššího věku z  důvodu znalostí, které o fungování nejen lidského těla měli. Dokázali i jiné, často až „nadpřirozené věci“. Nic však není nadpřirozené, to je jen náš určitým způsobem omezený názor z důvodu zapomnění.

Holašovický Stonehenge


Jedná se o novodobou repliku, jejíž autorem je Ing. Pavel Kozák. Psychotronik a odborník v oboru energie krajiny. Seskupení kamenů na daném místě specificky působí na okolí a člověka. Vše se vším souvisí. Druh použitých kamenů, jejich počet, přesné umístění v přírodě, geometrický obrazec, orientace stavby ke světovým stranám atd. Využívá se tak energie zemská a zároveň kosmická. Díky paní, které tento komplex v malebné krajině jižních Čech patří, se dozvíme další zajímavé a specifické informace.

Chýnovská jeskyně


Národní přírodní památka, která představuje nejvýznamnější a nejrozsáhlejší krasový útvar v jižních Čechách. Přestože zde není krápníková výzdoba, nepopsatelná krása a atmosféra tohoto místa bude dalším „zlatým hřebem“ výletu po krásách naší země v srdci Evropy.

Relaxační a meditační pyramida


Tato dřevěná stavba o rozměrech 19,6 x 19,6 x 12,5 metrů je zmenšeninou Chufu / Cheopsovy pyramidy v Egyptě a patří mezi největší pyramidy tohoto druhu v České republice. Výstavba trvala 5 let a vděčíme za ni již zesnulému astrologu a bylinkáři Emilu Václavu Havelkovi. Bylo použito 80 metrů kubických dřeva a přitom žádný kovový spojovací materiál. Technické zázemí leží vně, a tak je uvnitř pyramidy každém návštěvníkovi zaručen maximální možný klid a soukromí.

Energie pyramidy


Návštěva této dřevěné stavby je opravdovým zážitkem pro každého, kdo zde zavítá a dovolí si strávit určitý čas sám se sebou. Přízemí a hlavně podkrovní prostor je opravdu úchvatný. Při stavbě pyramidy mysleli i na takové „detaily“, jako je křišťálový krystal umístěný pod jejím vrcholem a pramen vody protékající v přízemí. Ať už v ní budete relaxovat či meditovat, pyramidální moc přítomného okamžiku je slovy stěží vyjádřitelná.

Exkluzivní hodinový pobyt


Vliv pyramidální stavby na naši bytost má mnoho vědecky prokázaných účinků, a to nejen zdravotních. Při individuální návštěvě lze strávit v podkroví pyramidy maximálně 30 minut. V rámci tohoto výletu v  něm strávíme nadstandardně jednu celou hodinu, a to celkem třikrát. Navíc zde bude naše skupina úplně sama, bez dalších návštěvníků. O to větší zážitek a možný hlubší prožitek může nastat. Dopřejte si jej i Vy. Bude mi vždy ctí a potěšením být Vám průvodcem, a to třeba i během tohoto výletu po krásách České republiky.

Fotogalerie

Krása Táborska & Českokrumlovska


Speciální okruh sestavený
z toho nejzajímavějšího
v této oblasti naší vlasti.


Program ke stažení ZDE

Cena: 4500 CZK

Máte-li nezávazný zájem
o tento výlet, napište mi prosím.
Více informací ZDE.

Objednat

Výhody cestování s

:


 • bohaté zkušenosti –> více než 100 uskutečněných poznávacích cest
  do Bosny a Hercegoviny, Srbska, Makedonie a Černé Hory
 • pestrá nabídka výletů různého zaměření do nejzajímavějších míst
  v těchto zemích, taktéž i v České republice, Itálii a Německu
 • Prožití si svého snu & Výlet na přání –> více informací ZDE
 • komfortní ubytování na vysoké úrovni vůči navštíveným destinacím
 • intenzivní programy od rána do noci
 • sebepoznávání na úrovni fyzické, emoční, mentální a duchovní
 • skupinové setkání s dalšími srdečnými a pohodovými lidmi
 • počet lidí ve skupině u výletů do Černé Hory je maximálně 8
  počet lidí ve skupině u všech ostatních výletů je maximálně 12
  minimální počet je 6
 • mnohaleté zkušenosti s vedením týmů a skupin
 • profesionální a individuální přístup
 • speciální Věrnostní program –> více informací ZDE
 • bezpečnostní a technická podpora díky GARMIN Fenix 6X PRO Solar