Una National Park

Una National Park


Krása tohoto národního parku je nepopsatelná. Protékají zde řeky Una, Unac a Krka. Ať už prší či nikoliv, voda je stále smaragdově barevná a průzračně čistá. Vodopády, kaňony, hory, lesy, louky, ale i hrady a zříceniny. Uhrančivá až kýčovitá příroda bez nadsázky. Milovníci fauny i flóry si zde taky přijdou na své. A pokud máte rádi dobrodružství, neváhejte a sjeďte si na raftu jeden speciální, nádherný úsek tohoto jedinečného přírodního klenotu. Dlouho budete vzpomínat, dlouho.

Štrbački Buk


Magické vodopády na řece Una, u kterých se Vám zatají dech. Už i příchod po dřevěné cestě se zábradlím, kde budete k tomuto nespoutanému vodnímu živlu téměř na dosah a uslyšíte hřmot padající vody opodál, je vzrušující. Několik vyhlídkových teras, odkud si tento vodní živel užijete opravdu intenzivně a zblízka, nabízejí zároveň i místo k relaxaci a odpočinku. Budete chtít zde zůstat co nejdéle, to je jisté.

Martin Brod


Tyto vodopády se nachází na horní části toku řeky Una a jsou o poznání menší. Řeka však protéká bujnou vegetací a vytváří tak zajímavé scenérie. Dřevěná terasa nad vodou, kam až můžete dojít, je zde o něco blíž k vodopádům, což mnohdy vyvolává ještě silnější a hlubší momenty. Nedaleko odsud je další zajímavé místo k shlédnutí, a to soutok dvou řek, Unac a Una.

Kaňon řeky Unac


Nejodlehlejší místo v parku, které navštívíme. Skály vysoké 350 metrů, řeka a my. A pak už nikdo… Samota a ticho zároveň. Projít se podél řeky na dně tohoto kaňonu, místy v lese a místy po vydlabané cestičce ve skále, je další možností, jak si panenskost tohoto místa do sytosti vychutnat a užít. A sám sebe ještě více poznat. Dobrodružství, sebepoznávačka a silný zážitek v jednom.

Flóra


Roste zde více než 1900 druhů rostlin, což tvoří více než polovinu veškeré vegetace Bosny a Hercegoviny. Malé srovnání s Rakouskem – tento maličký park má v porovnání s touto zemí „jen“ o 100 druhů rostlin méně. Jedná se opravdu o výjimečný klenot, a to i při porovnávání v rámci celé Evropy.

Fauna


Díky nedotčenosti přírody a její členitosti žije na území parku více než 60 druhů savců, z nichž dva jsou endemičtí a nevyskytují se nikde jinde na světě. Dalším superlativem je výskyt 120 druhů ptáků, 16 druhů ryb a 12 druhů plazů včetně říční želvy.

Královské město Bihać


Ze starobylého a opraveného hradu Sokolac je krásně vidět část tohoto města a taktéž členitou přírodu tvořící národní park. V širokém okolí se nachází mnoho dalších hradů, tvrzí a zřícenin. První historické zmínky o Bihači pochází již z počátku 6. století. Osídlování této oblasti Slovany začalo o jedno století později.

Adrenalin


Sjet na raftu atraktivní úsek řeky Una bude na 100% patřit mezi další vrcholné okamžiky tohoto výletu. Dobrodružství na vodě zajišťují profesionální skippeři. Na úseku dlouhém 15 km je plno nádherných míst ke zdolání, ale i ke kochání. Zdejší příroda, průzračně čistá řeka a okolní skaliska ovládaná dravými ptáky vytváří opravdu fantastickou podívanou. Z raftu to má ještě jiné grády.

Krása ve dne, krása v noci


Ve volné přírodě budeme od rána do večera, ale i od večera do rána. Přes den se budeme toulat divočinou, noc strávíme v nádherném ubytování hned u vody, u milých bosenských lidí. Možnosti parku jsou nekonečné – atraktivní místo k pohybu, dalšímu vstřebávání zážitků od pyramid, ale i k odpočinku. Dokonalá kombinace.

Fotogalerie

Una National Park


Destinace navazující na výlet
do Údolí pyramid.
Varianta na 3 noci s raftem.
Samostatně neprodejné.


Program ke stažení ZDE

Cena: 5000 CZK

Máte-li nezávazný zájem
o tento výlet, napište mi prosím.
Více informací ZDE.

Destinace navazující na výlet
do Údolí pyramid.
Varianta na 2 noci bez raftu.
Samostatně neprodejné.


Program ke stažení ZDE

Cena: 3500 CZK

Máte-li nezávazný zájem
o tento výlet, napište mi prosím.
Více informací ZDE.

Objednat

Výhody cestování s

:


 • bohaté zkušenosti –> více než 100 uskutečněných poznávacích cest
  do Bosny a Hercegoviny, Srbska, Makedonie a Černé Hory
 • pestrá nabídka výletů různého zaměření do nejzajímavějších míst
  v těchto zemích, taktéž i v České republice, Itálii a Německu
 • Prožití si svého snu & Výlet na přání –> více informací ZDE
 • komfortní ubytování na vysoké úrovni vůči navštíveným destinacím
 • intenzivní programy od rána do noci
 • sebepoznávání na úrovni fyzické, emoční, mentální a duchovní
 • skupinové setkání s dalšími srdečnými a pohodovými lidmi
 • počet lidí ve skupině u výletů do Černé Hory je maximálně 8
  počet lidí ve skupině u všech ostatních výletů je maximálně 12
  minimální počet je 6
 • mnohaleté zkušenosti s vedením týmů a skupin
 • profesionální a individuální přístup
 • speciální Věrnostní program –> více informací ZDE
 • bezpečnostní a technická podpora díky GARMIN Fenix 6X PRO Solar