Cestování, objevování a poznávání tajů
i krás zde na Zemi, ale taktéž uvnitř sebe.

Vzdělávání se.

Poznávací a sebepoznávací výlety


Rád se setkám s každým, kdo chce cestovat, poznávat, sebepoznávat se a vidět. Vidět svět očima svýma.
Vnímat vše včetně sebe "pouze" svým srdcem. A potom dle toho žít.

Bosna a Hercegovina


Balkánský stát, část bývalé Jugoslávie, s hlavním městem Sarajevo. Ale taktéž nejaktivnější archeologický průzkum na světě, nádherná příroda, milí lidé, muslimská víra, srdečnost, vděčnost, vstřícnost a radost. Opravdová krása a síla v přítomném okamžiku. Láska na první pohled, hned při první návštěvě. Zamilovat se do této země je opravdu jednoduché. Budete překvapeni.

Zobrazit

Srbsko


Další perla jihu s charismatickým Bělehradem na Dunaji a Sávě. Každý kout této země je kouzelný. Tentokrát pravoslavný a s cyrilicí. Opět divoká a nádherná příroda. Místa, která až vyrážejí dech svou krásou a odlehlostí a možná by jste je sem ani nezařadili. Všudypřítomně krásní, milí a usměvaví lidé – že by jižanská přirozenost? Závislost nejen na Srbsku povolena. Vše je povoleno. Дoбpoдошли.

Zobrazit

Severní Makedonie / Makedonie


Vítejte v zemi s antickou historií a miláčkem nejen Řeků, a to Alexandrem III. Makedonským, Velikým. Maličký a kouzelný balkánský stát, který opět přináší vše to, po čem cestovatel srdečně touží. Uhrane Vás hned po příjezdu a toto rozpoložení Vám již zůstane. Překrásný kout v Evropě, který nabízí každému všehochuť k objevování, poznávání a sebepoznávání. Budete tou nádherou mile překvapeni a možná i Vy přímo do srdce zasaženi.

Zobrazit

Černá Hora


Rád Vám představím ještě jeden klenot postjugoslávské federace, který si naši pozornost určitě zaslouží. I tato malá přímořská země si taktéž zachovává svůj srdečný balkánský styl, přestože je z části již turisticky objevena. Stále jsou tu však místa, kde budeme téměř sami. Opět by se daly použít na popsání všech těchto opravdu krásných lokalit včetně tradičně milých a usměvavých lidí různé superlativy. Posuďte však sami, nejlepší je stejně vlastní zkušenost.

Zobrazit

Česká republika


Cestovat do zahraničí a zapomenout na krásu naší vlasti? Krása, která v každé části této malebné země má své vlastní specifické kouzlo? Není třeba vždy při zvednutí kotvy plout daleko. Ono totiž i u pobřeží leží poklady. Vítejte v srdci Evropy, na předělu západního a východního, chcete-li materiálního a duchovního, světa.

Zobrazit

Itálie


Dolomity a horská jezera, historická města a umění, moře a písečné pláže, navíc jižanská kultura, skvělá kuchyně a náruživost. Takovou Itálii známe asi všichni. Věděli jste však o výjimečných zajímavostech, které by i ostatní nejen evropská města či metropole mohly závidět? Vítejte v Itálii, která se může ve vší skromnosti a pokoře pyšnit opravdu velkými zvláštnostmi.

Zobrazit

Německo


Asi každá evropská země vlastní ve svých muzeích velmi zajímavé exponáty. Jejich zaměření a rozsah je dán hlavně národní historií. Vítejte však v Německu, které má ve svých sbírkách opravdové poklady až z doby starověké, což je už samo o sobě výjimečná záležitost. Zároveň tímto vzniká i velká příležitost spatřit tyto raritní objevy na vlastní oči. A ještě jeden bonus navíc: výstavy v jednotlivých muzeích se týkají tří dávných vyspělých civilizací.

Zobrazit

Přednášky & Tematická celodenní setkání


Moc rád se také setkám s každým, kdo chce svůj život obohatit o nové informace. Uvědomit si ještě více sám sebe.
Aktivity k tomuto možnému prohlubování a rozšiřování si svých obzorů jsou uvedeny v Aktualitách.

Poznání je cíl, který ospravedlňuje naši existenci.


SCHWALLER DE LUBICZ