Prenj

Prenj


K Bosně a Hercegovině neodmyslitelně patří i hory. Pokud je milujete a bezprostřední kontakt s nimi vyhledáváte, budete mile překvapeni, jakou ještě neobjevenou a málo navštěvovanou krásu zde mají. Buďte vítáni v tomto nádherném vápencovém pohoří náležícímu k Dinárským horám, ze kterého je snaha udělat národní park.

Přirovnání


V minulosti se této oblasti říkalo bosenský Himaláj. Zdejší hory jsou opravdu krásné a zároveň drsné. Přitáhnou každého, kdo je jen na chvíli zahlédne. Vrcholy se před Vámi tyčí až do nebes a máte je doslova na dosah. Nabízejí všem nespočet tras, od lehkých túr v rámci běžné turistiky až po těžké výstupy pro horolezce.

Uhrančivé hory


Nejvyšším vrcholem pohoří Prenj je Zelena glava s výškou 2155 m.n.m. a spolu s Otiš 2097 m.n.m. vytváří nádhernou dominantu. Budete okouzleni, až je na vlastní oči spatříte. A pak je zřejmě budete mít vyfocené možná i stokrát. Ukáže Vám svou krásu i další velikán s názvem Lupoglav 2102 m.n.m. Majestátná podívaná. Každý metr chůze Vám nabídne jinou scenérii, nekonečná krása a množství momentů k zastavení a kochání se.

Ledovcová údolí


V pohoří Prenj je těchto údolí vytvořených během dávné doby ledové mnoho. Jedno z nich nese jméno Tisovica a nachází se v nadmořské výšce okolo 1370 m.n.m. Travnaté údolí, nádherné místo mezi skalami a nabízející nespočet túr ke všem zdejším vrcholům. Jeho typický ledovcový ráz Vás zaujme ihned, jen co do něj vkročíte. Čím dál půjdete, tím víc si to můžete uvědomovat. Navíc to ticho, ta nekonečnost prostoru, ty panoramata. Budete tím vším okolo Vás ohromeni, možná i sami sebou. Moc přítomného okamžiku je slovy nevyjádřitelná.

Neretva


„Hranici“ pohoří vytváří řeka Neretva, pramenící v Dinárských horách a tekoucí přes Mostar až do Jadranu. Byla na ni vybudována nádrž Jablaničko jezero. To se stalo turistickou atrakcí, která během léta láká domorodce i zahraniční turisty k relaxaci a odpočinku.

Blidinje


Státem chráněná přírodní rezervace nacházející se poblíž města Jablanica. Jedná se o hornatou oblast a údolí s největším horským a přírodním jezerem, které v Bosně a Hercegovině najdeme. Přestože jeho ráz je již na první pohled ledovcového původu, v starých historických záznamech se našla spousta informací o tom, jak místní obyvatelé ve spolupráci s chovateli dobytka ucpávali podzemní trhliny tak, aby voda v jezeře zůstala trvale.

Fotogalerie

Prenj


Destinace jako součást výletu
To nejlepší
z Bosny a Hercegoviny
.


Program ke stažení ZDE

Cena: 9500 CZK
Termín: 18.09. – 24.09.2019
Nelze objednat z této stránky.
Rezervováno: 0

Destinace navazující na výlet
do Údolí pyramid.
Samostatně neprodejné.


Termín:
08.09. - 10.09.2019

Program ke stažení ZDE

Cena: 2500 CZK

Rezervováno: 0

Objednat

Výhody cestování s energiesrdce :


 • bohaté zkušenosti –> více než 50 uskutečněných poznávacích cest
  do Bosny a Hercegoviny, Srbska a Makedonie
 • pestrá nabídka výletů různého zaměření do nejzajímavějších míst
  v těchto zemích a nově i v České republice a Itálii
 • intenzivní programy od rána do noci
 • sebepoznávání na všech úrovních (fyzicky, mentálně, emočně a duchovně)
 • speciální věrnostní program –> více informací ZDE
 • skupinové setkání s dalšími zajímavými a podobně naladěnými lidmi
 • počet lidí ve skupině u všech výletů je maximálně 12, a to včetně mne;
  minimální počet je 4
 • dlouholeté zkušenosti s vedením týmů a skupin
 • profesionální a individuální přístup
 • bezpečnostní a technická podpora díky GARMIN Fenix 5X